• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Bezpieczeństwo Zdrowotne, specjalność: BHP i ochrona przeciwpożarowa

Szczegóły
Kod LSBZ-BHPiOP-01
Jednostka organizacyjna Wydział Studiów Społecznych w Poznaniu
Kierunek studiów Bezpieczeństwo zdrowotne (Poznań)
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów praktyczny
Języki wykładowe polski
Czas trwania 3 lata (6 semestrów)
Adres komisji rekrutacyjnej rekrutacja@wsb.net.pl
Adres WWW https://www.wsb.net.pl/
Wymagany dokument
  • Świadectwo maturalne
  Zadaj pytanie
Tura 1 (03.04.2024 00:00 – 30.09.2024 23:59)

Opis i perspektywy zawodowe

BHP i ochrona przeciwpożarowa są ważnymi elementami zarządzania bezpieczeństwem w miejscu pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom bezpiecznych i zdrowych warunków pracy, a także przestrzeganie przepisów dotyczących BHP i ochrony przeciwpożarowej. Pracodawca jest odpowiedzialny za stworzenie i utrzymanie systemu zarządzania BHP oraz ochrony przeciwpożarowej, który będzie odpowiednio dostosowany do specyfiki działalności przedsiębiorstwa. Celem bezpieczeństwa i higieny pracy jest zapobieganie wypadkom, chorobom zawodowym oraz ograniczanie ryzyka dla zdrowia i życia pracowników.  Obejmuje takie kwestie jak przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa, kontrola stanu technicznego maszyn i urządzeń, szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa, a także monitorowanie i analizowanie ryzyka związanego z pracą. Ochrona przeciwpożarowa natomiast, to zbiór działań i procedur mających na celu zapobieganie pożarom oraz ich skuteczne gaszenie w przypadku ich wystąpienia. Ochrona przeciwpożarowa obejmuje takie kwestie jak regularne przeglądy i konserwacja sprzętu przeciwpożarowego, szkolenie pracowników w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego ewakuowania budynku w razie pożaru, a także okresowe przeprowadzanie ćwiczeń ewakuacyjnych. W obu przypadkach ważne jest regularne przeprowadzanie kontroli i audytów, które pozwolą na wykrycie potencjalnych zagrożeń oraz na podjęcie odpowiednich działań zapobiegających wypadkom i pożarom. Jeśli w przyszłości chciałbyś zajmować się przeprowadzaniem audytów bezpieczeństwa i szkoleniem pracowników w zakresie BHP i ochrony przeciwpożarowej – to ta specjalność jest właśnie dla Ciebie.

Absolwent studiów kierunku Bezpieczeństwo zdrowotne na specjalności BHP i ochrona przeciwpożarowa jest przygotowany do pracy:

  • jako specjalista ds. BHP i ochrony przeciwpożarowej przeprowadzający szkolenie we wszystkich instytucjach oraz przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych.
  • jako specjalista ds. audytu bezpieczeństwa i oceny ochrony przeciwpożarowej.

*Uruchomienie danej specjalności jest uzależnione od wymaganej liczebności osób nią zainteresowanych

Sposób płatności

Wysokość czesnego w zł w roku akademickim 2024/2025

Studia stacjonarne

Studia niestacjonarne

Jednorazowo
(za rok studiów z góry)

6 270

5 830

W dwóch ratach
(za semestr studiów z góry)

3 190

2 970

W dwunastu ratach
(za miesiąc z góry)

550

520

 

 


Zasady kwalifikacji

Kandydat/ka na studia I stopnia posiadać musi świadectwo maturalne, świadectwo dojrzałości lub maturę europejską/ międzynarodową. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się wyniki z części pisemnej matur z dwóch przedmiotów obowiązkowych (język polski, język obcy) oraz z dwóch przedmiotów dodatkowych (wiedza o społeczeństwie, biologia, matematyka, chemia, fizyka, geografia, historia). Podstwą przyjęcia na studia będzie złożony komplet dokumentów.